Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Policia pakistaneze përdori gaz lotësjellës dhe u kërcënua se do të gjuajë me armë, gjatë shpërndarjes së grupit të demonstruesve në kryeqytetin Islamabad.
Autoritetet e kanë ndaluar protestën e paralajmëruar kundër karikaturave të profetit Muhamed, dhe njoftuan për më shumë se 100 aktivistë të arrestuar para protestës.
Në Pakistan janë vrarë të paktën 5 njerëz, gjatë protestave kundër karikaturave të profetit Muhamed.
XS
SM
MD
LG