Ndërlidhjet

ROMË


Gripi i shpezëve po vazhdon të përhapet në vendet e Evropës Perëndimore. Ministria italiane e shëndetësisë tha se virusi është zbuluar edhe në një rosë të ngordhur, duke e çuar në 10 numrin e rasteve në Itali.
Edhe në Francë dje është zbuluar rasti i parë i gripit, ndërsa autoritetet gjermane kanë ndërmarrë masa për parandalimin e përhapjes së mundshme.
Ndërkaq në Indi, autoritetet dhe punëtorët e fermave kanë therur sot rreth gjysmë milioni pula në perëndim të vendit.
XS
SM
MD
LG