Ndërlidhjet

VJENË


Kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës Carla Del Ponte ka akuzuar Austrinë, si kryesuese e rradhës së BE-së, se nuk po bashkëpunon për të rritur presionin ndaj Serbisë që të arrestojë Ratko Mlladiçin.
Del Ponte po kërkon pezullimin e bisedimeve për Marrëveshjen e Asocim Stabilizimit mes Beogradit dhe Brukselit, deri në bashkëpunimin e plotë të Serbisë me Gjykatën e Hagës.
XS
SM
MD
LG