Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët e Iranit dhe Rusisë sot e diskutojnë propozimin që pasurimi i uraniumit për nevojat e reaktorëve të Iranit, të bëhet në territorin rus.
Një përfaqësues i Teheranit tha se kompromisi nuk ka të bëjë me kërkesat ndërkombëtare që Irani të pezullojë pasurimin e uraniumit.
Bisedimet në Moskë shihen si mundësia e fundit që Irani t'i shmanget referimit të çështjes bërthamore në Këshillin e Sigurimit për sanksione të mundshme.
XS
SM
MD
LG