Ndërlidhjet

GAZA


Lëvizja Hamas i ka filluar sot bisedimet me grupe të tjera militante për formimin e qeverisë së re palestineze. Fronti Popullor për Çlirimin e Palestinës është pajtuar në parim që t'i bashkohet qeverisë së ardhshme. Hamasi sot është takuar edhe me udhëheqësit e Xhihadit Islamik dhe ata të Frontit Demokratik për Çlirimin e Palestinës.
Po sot, kryetari i ri i parlamentit palestinez nga radhët e Hamasit, urdhëroi ngrirjen e të gjitha vendimeve të javës së kaluar nga legjislatura pararendëse.
XS
SM
MD
LG