Ndërlidhjet

NAZRAN


Shefja e Komisariatit të artë për Refugjatët, Louise Arbour, e cila ka shkuar për t'u njohur nga afër me situatën e të drejtave të njeriut në Rusi, sot po e viziton Republikën e Ingushetisë, përkatësisht kampin e Gamurzievos, ku janë vendosur personat e zhvendosur nga konflikti në Çeçeni.
Ajo do ta vizitojë edhe Çeçeninë dhe Osetinë Veriore, para se të takohet të enjten me presidentin Vladimir Putin dhe zyrtarë të tjerë rusë.
XS
SM
MD
LG