Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Protestat kundër karikaturave të profetit Muhamed vazhdojnë të përhapen në botën islame. Muslimanët radikalë në Pakistan po bëjnë thirrje për vazhdimin e protestave. Grupi Muttahida Maxhlis-i-Amal ka njoftuar për grevë të përgjithshme më 3 mars.
Ndërkaq, gjatë një proteste në Xhalalabad të Afganistanit, qindra demonstrues kanë brohoritur në mbështetje të Osama bin Ladenit dhe janë kërcënuar se do t'i bashkohen Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG