Ndërlidhjet

VJENË


Historiani britanik, David Irving, u dënua sot me 3 vjet burgim për mohimin e Holokaustit, 17 vjet më parë. Në hapje të gjykimit kundër tij në Vjenë, ai tha se se ka gabuar, dhe se tani e pranon që nazistët i kanë vrarë në mënyrë sistematike hebrejtë gjatë Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG