Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 2 njerëz janë vrarë sot në Irak, ndërsa një ministre e kabinetit irakian i mbijetoi sulmit me bombë në konvojin e saj në Bagdad. Një polic është vrarë dhe dy civilë janë plagosur, nga dy shpërthime të ndara. Në jug të Bagdadit ndërkaq, një civil është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga një predhë e rënë afër barakave të ushtrisë amerikane.
XS
SM
MD
LG