Ndërlidhjet

TORINO


Katër shtete janë të barabarta në garat për medalje të Arta në Lojërat Olimpike në Torino.
Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Austria dhe Rusia, kanë fituar deri më tani nga 7 Medalje të Arta.
Gjermania ndërkaq, është më e mirë sa i përket medaljeve të Argjendëta, me 7 sosh.
XS
SM
MD
LG