Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një i dyshuar për ekzekutimin e 6 myslimanëve të Bosnjes, sot pranoi se ka marrë pjesë në vrasjen e tyre.
Pero Petrasheviq ishte identifikuar më parë në një videoincizim, dhe bashkë me 4 të tjerë u akuzua për vrasje dhe krime të luftës.
Ai sot i tha gjykatës së Beogradit se vetëm i ka ndjekur urdhërat.
XS
SM
MD
LG