Ndërlidhjet

TORINO


Gjermania është në krye të listës së vendeve fituese të medaljeve të arta në Lojërat Olimpike në Torino.
Sot garuesit gjermanë e fituan medaljen e tetë me fitoren në disciplinën biatlon.
Pas Gjermanisë radhiten Shtetet e Bashkuara, , Austria dhe Rusia, të cilat kanë fituar deri më tani nga 7 Medalje të Arta.
XS
SM
MD
LG