Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari ka paralajmëruar se javën e ardhshme do t'i vizitojë Prishtinën dhe Beogradin.
Ish presidenti i Finlandës i bëri këto paralajmërime në intervistën dhënë një reviste finlandeze, të cilën e transmeton agjencia austriake e lajmeve.
Ahtisaari ka vlerësuar se raundi i parë i bisedimeve midis shqiptarëve dhe serbëve në Vjenë "ka kaluar ndoshta më mirë se sa është pritur".
XS
SM
MD
LG