Ndërlidhjet

CLEVELAND


Gjykata federale në Cleveland, Ohio, akuzoi tre persona për veprimtari terroriste. Akuzat përfshijnë komplotin për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe personelin e forcave të koalicionit në Irak dhe në Afganistan.
Njëri prej tyre, i cili ka shtetësi amerikane dhe jordaneze, akuzohet se është kërcënuar të vrasë apo të lëndojë presidentin George Bush.
XS
SM
MD
LG