Ndërlidhjet

PRISHTINË


Të reshurat e vazhdueshme nga pasdita e djeshme kanë bërë që në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, lumi Mirushë në komunën e Malishevës të vërshojë duke shkaktuar përmbytje në disa fshatra për rreth.
Adem Berisha, shef i Drejtorisë së Mbrojtjes Civile në Malishevë, tha për Radion Evropa e Lirë se 7 fshatra janë në gjendje më të rëndë, prej nga Trupat Mbrojtëse të Kosovës, Shërbimi Policor dhe Shërbimi Zjarrfikës kanë evakuar disa nga banorët.
Berisha tha se deri tash nuk dihet vlera e dëmeve materiale të shkaktuara nga vërshimet e sotme.
XS
SM
MD
LG