Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari, ka paralajmëruar se javën e ardhshme do t'i vizitojë, Prishtinën dhe Beogradin.
Këtë paralajmërim, ish-Presidenti finlandez e ka bërë në një intervistë dhënë një reviste finlandeze, të cilën e transmeton agjencia austriake e lajmeve.
Ahtisaari ka vlerësuar se raundi i parë i bisedimeve midis shqiptarëve dhe serbëve në Vjenë, "ka kaluar, ndoshta, më mirë se sa është pritur".
XS
SM
MD
LG