Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk e ka hedhur poshtë propozimin e Rusisë për pasurimin e uraniumit në territorin e saj, por shtoi se disa çështje ende duhet të diskutohen, përfshirë afatin dhe vendin e këtyre aktiviteteve. Në një prononcim për mediat gjatë një vizite në Indonezi, ministri i Jashtëm iranian, Manuçer Mottaki, tha se Irani "është i gatshëm për kompromis".
Në Teheran sot do të shkojë shefi i Agjencisë Bërthamore të Rusisë, Sergei Kiriyenko, për bisedime të mëtejshme rreth propozimit të Rusisë.
XS
SM
MD
LG