Ndërlidhjet

TIRANË


Kuvendi i Shqipërisë i ndërpreu punimet pasi diskutimet e sotme u shndërrruan në debat të ashpër dhe në një rrëmujë që u krijua afër foltores së Kuvendit. Mospajtimet lidhur me rivotimin për shkarkimin e Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli u përshkallëzuan në duele tejet të ashpra të deputetëve të pozitës dhe opozitës. Para foltores së Kuvendit u krijua një situatë e tensionuar me shtyrje të ndërsjella. Siç raportojnë agjencitë e lajmeve, sigurimi i Kuvendit e ndali përleshjen e deputetëve, por duket se ajo kishte vazhduar edhe në korridoret e Kuvendit.
XS
SM
MD
LG