Ndërlidhjet

HAGË


Kolegji gjyqësor i Tribunalit të Hagës e refuzoi kërkesën e të akuzuarit Sllobodan Millosheviq që të shkojë për mjekim të përkohshëm në Rusi.
Ish presidenti jugosllav, i cili vuan nga sëmundja e zemrës dhe shtypja e lartë e gjakut, i kërkoi gjykatës ta rishqyrtojë vendimin.
Millosheviq gjykohet për krime të luftës dhe gjenocid në luftërat në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG