Ndërlidhjet

GAZË


Ushtria izraelite ka qëlluar për vdekje dy palestinezë, të cilët janë përpjekur të vendosin një bombë në kufirin ndërmjet Rripit të gazës dhe Izraelit.
Në një incident tjetër, ushtria tha se aeroplanët izraelitë kanë shkrepur një predhë te militantët, të cilët i kanë raketuar caqet izraelite në qytetin Beit Hanoun në veri të Gazës.
XS
SM
MD
LG