Ndërlidhjet

VJENË


Ekspertët ndërkombëtarë të shëndetësisë dhe ministrat e Shëndetësisë të Bashkimit Evropian, u takuan sot në Vjenë për ta diskutuar krizën e gripit të shpezëve.
Bisedimet do të fokusohen në mënyrat për të parandaluar një pandemi të mundshme në Evropë.
Takimi mbahet një ditë pasi Franca e izoloi një fermë me 11 mijë puladeti në juglindje të vendit pas dyshimeve për paraqitjen e virusit H5N1.
XS
SM
MD
LG