Ndërlidhjet

TBILISI


Në Gjeorgji është konfirmuar prania e virusit të gripit të shpezëve, tha sot kryeministri, Zurab Nogaideli:
- Sipas rezultateve të para të testeve, virusi i gripit të shpezëve, H5N1 është konfirmuar. Dje pasdite, te 11 mjellma shtegtare është gjetur ky virus në rajonet Adlia, Kelvaçauri dhe Agjara.
Mostrat janë dërguar për analiza të mëtejme në Londër.
XS
SM
MD
LG