Ndërlidhjet

OSLO


Komiteti norvegjez ka kumtuar se për Çmimin Nobel për këtë vit janë nominuar 191 individë dhe organizata. Ky komitet i mbanë sekret emrat e të nominuarve por, ata që i kanë bërë kandidimet mund ti shpallin propozimet e tyre. Ndër të nominuarit është edhe ish presidenti finlandez, Martti Ahtisaari, aktualisht i dërguar i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG