Ndërlidhjet

TEHERAN


Qindra iranianë hodhën bomba molotovi dhe gurë në ambasadën britanike në Teheran, në shenjë proteste ndaj shpërthimit në tempullin shiit në Samara të Irakut. Policia ia doli që të pengojë kalimin e mureve të ambasadës nga protestuesit.
Irani ka shpallur 7 ditë zie pas shpërthimit në tempullin e Samaras, ndërsa i ka akuzuar forcat perëndimore në Irak për organizimin e sulmit.
XS
SM
MD
LG