Ndërlidhjet

KABUL


Qindra të burgosur po vazhdojnë ta mbajnë nën kontroll një pjesë të burgut në periferi të Kabulit. Zyrtarët thanë se rebelimi ka ndodhur gjatë natës së kaluar derisa rojet u kishin shpërndarë të burgosurve uniforma të reja të cilat ata kanë refuzuar t'i veshin. Të paktën 4 të burgosur janë lënduar, mirëpo e kanë refuzuar ofertën e autoriteteve që të mjekohen.
Ndërkohë burgu është rrethuar me ushtarë të forcave të NATO-s dhe policë afganë.
XS
SM
MD
LG