Ndërlidhjet

PARIS


Rreth 100 mijë njerëz pritet të mblidhen sot në një protestë anti-semetiste në Paris, pas rrëmbimit, torturimit dhe vrasjes së hebrejit 23 vjeçar, në kryeqendrën franceze. Autoritetet janë duke i vazhduar hetimet rreth vrasjes së Ilan Halimit, i rrëmbyer në fund të janarit. Zyrtarët francezë po hetojnë rreth udhëheqësit të dyshuar të grupit që e ka rrëmbyer, Jusef Fofana, i cili ka ikur në bregun e Fildishtë.
XS
SM
MD
LG