Ndërlidhjet

PEKIN


Kina tha se gripi i shpezëve mund të përhapet shumë shpejt gjatë sezonës së migrimit derisa po afrohet pranvera. Ministri i Bujqësisë është cituar të ketë thënë se duhet të ruhet gatishmëria e lartë ndaj një rreziku të tillë.
Ndërkohë, Japonia dhe Hong Kongu, e kanë ndërprerë importin e produkteve të shpezëve nga Franca.
Bashkimi Evropian u bëri thirrje partnerëve tregtarë që të mos reagojnë në këtë mënyrë ndaj lajmeve për përhapjen e gripit në Francë.
XS
SM
MD
LG