Ndërlidhjet

TORINO


Gjermania ka fituar më së shumti medalje në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Torino të Italisë. Deri në garat e ditës së sotme, atletët gjermanë kanë fituar gjithsej 29 medalje, prej të cilave 9 të Arta. Gjermania është e para sa i përket medaljeve, ndërsa pas saj vijnë Shtetet e Bashkuara, Austria dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG