Ndërlidhjet

KABUL


Qindra të burgosur po vazhdojnë ta mbajnë nën kontroll një pjesë të burgut në periferi të Kabulit. Zyrtarët thanë se rebelimi ka ndodhur mbrëmë derisa rojet u kishin shpërndarë të burgosurve uniforma të reja të cilat ata kanë refuzuar t'i veshin.
Të paktën 4 të burgosur të lënduar e kanë refuzuar ofertën e autoriteteve që të mjekohen.
Ndërkohë burgu është rrethuar me ushtarë të forcave të NATO-s dhe policë afganë.
XS
SM
MD
LG