Ndërlidhjet

TORINO


Në Torino të Italisë sot përfunduan Lojërat e XX Olimpike Dimërore.
Para ceremonialit përmbyllës në stadiumin olimpik të Torinos, kryetari i Komitetit Olimpik Jacques Rogge tha se "Komiteti është i kënaqur me organizimin e Lojërave".
Gjermania prin në listën e medaljeve. Atletët gjermanë kanë fituar gjithsej 29 medalje, prej të cilave 11 të Arta. Pas Gjermanisë radhiten Shtetet e Bashkuara, Austria dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG