Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjole e ka arrestuar Veselin Vukotiç, vrasësin e dyshuar të aktivistit shqiptar nga Kosova Enver Hadri.
Siç njofton agjencia DPA, Vukotiç është arrestuar në aeroportin Barajas të Madridit në bazë të dy fletarrestimeve ndërkombëtare.
Policia spanjole tha se Vukotiç kërkohej për vrasjen e Enver Hadrit dhe për dy vrasje tjera në diskotekat jugosllave.
XS
SM
MD
LG