Ndërlidhjet

BAGDAD


Këmbësorët dhe automjetet private filluan të rikthehen nëpër rrugët e Bagdadit, pas heqjes së orës policore gjatë ditës.
Qeveria i vendosi masat 3 ditë më parë për të frenuar dhunën sektare, që u nxit nga shpërthimi në tempullin shiit në Samarra.
Dhuna mori jetën e rreth 200 njerëzve dhe u kërcënua të prishë bisedimet për formimin e qeverisë. Shumica e viktimave ishin sunitë.
XS
SM
MD
LG