Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i Jashtëm i Iranit Manoucher Mottaki mbërriti në Tokio, ku me kryeministrin Junichiro Koizumi dhe ministrin e Jashtëm Taro Aso do të diskutojë programin bërthamor kontraverz të Iranit.
Dje Irani dhe Rusia thanë se arritën "marrëveshje bazë" për kompromisin, i cili synon t'i shmangë sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG