Ndërlidhjet

KABUL


Vazhdojnë bisedimet për të ndërmjetësuar krizën në burgun Pul i Çarki pranë kryeqytetit afgan, pasi komandot talebanë kanë marrë nën kontroll një pjesë të burgut me rreth 1000 të burgosur.
Mësohet se të burgosurit po kërkojnë të lirohen dhe pretendojnë se kanë marrë pengje. Sipas informacioneve të pakonfirmuara shtatë persona janë vrarë.
XS
SM
MD
LG