Ndërlidhjet

BEOGRAD


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari ka arritur në Beograd për bisedime me udhëheqësit serbë. Ahtisaari takohet me presidentin e Unionit Serbi e Mal i Zi Svetozar Maroviç, presidentin serb Boris Tadiç dhe kryeministrin Vojisllav Koshtunica. Pas Beogradit ai do të vizitojë Prishtinën. Pas rajonit Ahtisaari do të udhëtojë në Uashington, ku do të takohet me përfaqësuesit e Bankës Botërore dhe të Fondit Ndërkombëtar Monetar.
XS
SM
MD
LG