Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria dhe Kroacia janë angazhuar për forcim të marrëdhënieve dypalëshe, si pjesë e përpjekjeve për t'iu bashkangjitur Bashkimit Evropian dhe NATO-s.
Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka pritur sot në Tiranë homologun e tij krat Ivo Sanader.
Nesër kryeministrave të Shqipërisë e Kroacisë do t'iu bashkangjitet dhe ai maqedonas Vllado Buçkovski. Të treja vendet janë nënshkruese të Kartës së Adriatikut.
XS
SM
MD
LG