Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministrja e Jashtme e Suedisë, Laila Freivalds, do ta vizitojë sot Beogradin, ku me zyrtarët serbo-malazezë do të bisedojë për statusin e Kosovës, dhe për referendumin e Malit të Zi. Ajo do të takohet me homologun e saj serbo-malazez, Vuk Drashkoviq, si dhe me zyrtarë të Malit të Zi, para se të udhëtojë për në Prishtinë, ku do të takohet me udhëheqësit më të lartë kosovarë.
XS
SM
MD
LG