Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga tri shpërthimet e sotme në Bagdad janë vrarë të paktën 30 njerëz dhe mbi 50 janë plagosur, bënë të ditur autoritetet irakiane. Shumica e viktimave njoftohet të jenë muslimanë shiitë. Ndërkaq, në Amara, ushtria britanike njoftoi se janë vrarë dy pjesëtarë të saj, ndërsa një është plagosur.
XS
SM
MD
LG