Ndërlidhjet

RIAD


Arabia Saudite tha se lideri i rrjetit të Al-Kaidës në këtë vend, Fahd bin Faraj al-Xhoveir, është në mesin e 5 militantëve të vrarë të hënë në Riad.
Në deklaratën e ministrisë së Brendshme thuhet se Xhoveir "kërkohej për veprimtari kriminale" dhe se ai kishte marrë pjesë në sulmin e dështuar ndaj rafinerisë më të madhe të naftës në botë, javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG