Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i posaqëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari takoi sot kryeadnistratorin e Kosovës, Soren Jessen-Petersen. Zoti Ahtisaari më parë vizitoi Beogradin, ku u takua me zyrtarët më të lartë të Serbisë. Ky është turneu i tij i parë në Ballkan pas bisedimeve të delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë për decentralizim në Vjenë.
XS
SM
MD
LG