Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike i ka akuzuar tre persona në lidhje me plaçkitjen më të madhe në historinë e këtij vendi. Policia tha akuzat përfshijnë konspiracion në plaçkitje dhe rrëmbim.
Javën e kaluar, një grup i armatosur e rrëmbeu menaxherin e depos së një banke në Tonbridge, dhe plaçkiti rreth 53 milionë funta. Tre të dyshuarit sot pritet të paraqiten para një gjykate në Maidstone.
XS
SM
MD
LG