Ndërlidhjet

KARAÇI


Një sulmues vetvrasës ka shkaktuar vdekjen e së paku pesë personave, mes të cilëve ishte dhe një diplomat amerikan dhe plagosjen e mbi 50 njerëzve. Sulmi ka ndodhur pranë konsullatës amerikane në Karaçi të Pakistanit. Ky incident ndodh në prag të vizitë së presidentit Bush në Pakistan. Presidenti amerikan duke folur në Nju Delhi të Indisë, ka përsëritur gatishëmrinë e tij për këtë vizitë megjithë sulmin e sotëm.
XS
SM
MD
LG