Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka thënë se kushdo që të zgjidhet në postin e kryeministrit të Kosovës, duhet të kujdeset për përmbushjen e standardeve.
Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Kristina Nagj ka shfaqur shpresën që kryeministri i ri të zgjidhet në mënyrë të qetë dhe kjo të mos ngadalësojë procesin e negociatave për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG