Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 30 njerëz janë vrarë gjatë ditës në Irak në incidente të ndara. Në mesin e viktimave është dhe truproja e një prej politikanëve kryesorë sunitë, i cili i shpëtoi sulmit të sotëm pa pasoja.
Forcat amerikane kanë njoftuar për arrestimin e 61 militantëve të lidhur me Abu Musa al Zarkauin, kreun e terroristëve në Irak.
XS
SM
MD
LG