Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe shefi i UNMIK-ut, Jessen Petersen kanë hedhur poshtë mundësitë për krizë qeveritare.
"Ndryshimet në kreun e ekzekutivit dhe të Kuvendit kanë qenë nevojë për një energji të re, në mënyrë që të bëhet krejt çka është e nevojshme që statusi të zgjidhet brenda këtij viti", tha sot në Prishtinë shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Soren Jessen Petersen, pas takimit me presidentin Sejdiu. Takimi është përqëndruar tek mundësitë e përshpejtimit të zgjedhjes së udhëheqësve të rinj.
Presidenti Sejdiu në këto momente po takohet dhe me shefin e zyrës amerikane në Prishtinë, Philip Goldberg
XS
SM
MD
LG