Ndërlidhjet

VJENË


Ministritë e jashtme të Gjermanisë e Francës njoftuan se bisedimet me Iranin lidhur me programet bërthamore kanë përfunduar pa asnjë marrëveshje.
Bisedimet mes Iranit dhe treshes evropiane, të përbërë nga Britania, Franca dhe Gjermania, synonin gjetjen e një zgjidhje për situatën e bllokuar rreth programeve bërthamore të Teheranit.
Bisedimet u mbajtën para takimit të Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Energjinë Bërthamore të paraparë për 6 mars.
XS
SM
MD
LG