Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari, sot e përmbyll vizitën e tij tre ditore në Kosovë.
Gjatë kësaj vizite ai u takua me ekipin negociator të Kosovës, drejtuesit ndërkombëtarë, përfaqësuesit e pakicave, drejtuesit e komunave dhe qytetarë shqiptarë e serbë.
Pasdite Ahtisaari do të mbajë një takim me mediat.
Pas Prishtinës kryenegociatori do udhëtojë drejt Uashingtonit ku janë paraprë takime me drejtuesit e institucioneve financiare ndërkombëtare si Banka Botërore dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG