Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë e paralajmëroi grupin militant palestinez Hamas se nuk do të ketë ardhmëri nëqoftëse nuk transformohet në institucion politik.
Sergei Lavrov i bëri këto komente pas takimit në Moskë me delegacionin që kryesohet nga lideri i Hamasit, Khalid Mish'al.
Ai gjithashtu i kërkoi Hamasit t'u përmbahet të gjitha marrëveshjeve të mëparshme të autoriteteve palestineze dhe Izraelit.
XS
SM
MD
LG