Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia sot ka protestuar kundër nominimit të Agim Çekut për postin e kryeministrit të ri të Kosovës.
Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica tha se pret që shefi i UNMIK-ut ta parandalojë Çekun nga ardhja në krye të qeverisë.
Serbia e ka akuzuar Çekun për krime të luftës dhe ka lëshuar fletëarrest për të.
XS
SM
MD
LG