Ndërlidhjet

PRISHTINË


Agim Çeku, i nominuari i presidentit të Kosovës për postin e kryeministrit, sot ka nisur konsultimet për qeverinë e re, duke u takuar me të gjitha subjektet politike.
Pas një takimi me kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ai tha se deri nga mesi i javës së ardhshme do të kishte rezultate konkrete.
"Veç sa i kam filluar konsultimet praktikisht, dhe rezultatet mund të nga mesi i javës tjetër", tha Çeku.
XS
SM
MD
LG